רישיון 1A

רישיון 1A

אופן התנועה, שמלווה בצפיפות עירונית מרתיעה, הפכו את כלי הרכב האופנוע כמייצג של כלי אופנוע הפופולרי ביותר, לא רק למעריצים שרופים משחר ילדותם. מדובר בכלי רכב לגיטימי, למי שמעוניין לנתב את דרכיו בין ההמון העצבני.  כאשר מדברים על הוצאת רישיון 1A, הרי שהכוונה להיתר לרכב על אופנוע של עד כארבעים ושבע כוחות סוס. מכיוון שזמני הנסיעה ארוכים, ומלווים בפקקים מורטי עצבים, יותר ויותר בני אדם חפצים ברישיון על אופנוע זה, ואף בשל העובדה שהרכיבה על אופנוע חוסכת זמן ניכר של נהיגה, וממש זול לתחזק אותו.

מה הם תנאי הסף להוצאת רישיון 1A?

יש מספר תנאי סף הכרחיים, להוצאה של רישיון 1A, והרי הם לפניכם –

  • בדיקה של חדות הראייה. מצריכה ראייה של 6/12, מינימום בעין אחת. אין מניע למי שמרכיב עדשות מגע או לחלופין משקפיים. בדיקת הראייה צריכה להוכיח שדה ראייה בקו אופקי שאינו רע ממאה ועשרים מעלות, בשתי העיניים.
  • כדי לצלוח את הטסט העיוני, צריך להיות לפחות בני שבע עשרה וחצי; כדי לצלוח את הטסט המעשי, צריכים להיות לפחות בני שמונה עשרה.
  • יש למלא בקשה לשם הוצאה של רישיון נהיגה, מדובר על טופס מקוון. בטופס זה תמצאו הצהרה רפואית למלא, צריך להפיק תמונה בשביל הרישיון לאופנוע, ולבצע בדיקות ראייה, כמפורט לעיל.
  • כדי ללמוד לרכב על אופנוע, בקבוצת רישיון זאת, עליכם להיות מינימום בני שמונה עשרה; כדי לקבל בפועל את רישיון נהיגה זה, עליכם גם להיות מינימום בני שמונה עשרה.
  • ההתניה לקבלת רישיון נהיגה 1A, מותנית בלפחות חמישה עשר שיעורי נהיגה; באם יש לכם כבר רישיון נהיגה לאופנוע מדרגה 2A, אז עליכם ללמוד מינימום שמונה שיעורי נהיגה.

במה כרוכה ההתקדמות מבעלי רישיון 2A להוצאת רישיון 1A?

כל מי מבינכם, שכבר השכיל להוציא רישיון מסוג 2A, ורוצה להוציא רישיון מקבוצת 1A, נדרש ללמוד, כאמור לעיל, מינימום שמונה שיעורי נהיגה, כדי להיות זכאי לעבור טסט מעשי. במהלך הוצאת הרישיון, אפשר להיבחן בפן התיאורטי כשישה חודשים בטרם מעבר הטסט המעשי.

מה הקשר בין רישיון 1A לבין אופנוע טורינג?

הקשר שבין הוצאת רישיון 1A, לבין הוצאות רישיון לאופנוע טורינג, מתבטא בכך שעסקינן אודות אופנוע עם מבנה פשוט, שרוכבים עליו באופן היום יומי בכבישים. השיח הוא על אופנוע שמכיל מנוע בינוני, בנפח של בין מאתיים לבין מאתיים וחמישים סמ"'ק.